Dworzec łączy stowarzyszenia

W sobotę 4 lipca delegacja kostrzyńskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczył w otwarciu wystawy w byłym dworcu kolejowym w Kietz. Owocem tego spotkania jest umowa dotycząca współpracy pomiędzy Związkiem Kultury i Historii Dworca Kietz, a ZERiI.

 

Lipcowa wystawa poświęcona Dworcowi w Kostrzyn Kietz była także połączona z promocją książki Paula Rehfelda, dla którego kolejowy dworzec był pretekstem do przedstawienia nadgranicznej historii, transformacji historycznej związanej ze zmianą ustroju oraz losem zwykłych ludzi żyjących przy granicy z Polską. W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy stowarzyszeniami z Polski i Niemiec będą realizowane wspólne projekty.

Kostrzyński oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów po ponad dwóch miesiącach przerwy związanej z pandemią zaczął już funkcjonować normalnie. Pod koniec maja został zorganizowany 10 dniowy turnus w Rewalu, a miesiąc później 6 dniowy w Dziwnowie. Odbyły się także dwie jednodniowe wycieczki nad Bałtyk. Aktualne informacje o przedsięwzięciach Związku udzielane są w biurze w każdy poniedziałek i czwartek w godz. od 10 do 13 (Kręgielnia).

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz