3,5 mln zł na Muzeum Browarnictwa w Witnicy

Wyjątkowe muzeum browarnictwa w Witnicy oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobiegniewie – te dwa projekty otrzymały ponad 12 mln zł z RPO Lubuskie 2020. Umowy ze względu na pandemię podpisano podczas specjalnej wideokonferencji.


Muzeum Browarnictwa w Witnicy
- Na północy regionu wspaniale rozwija się wszystko, co się wiąże z tradycjami piwowarskimi. Mam nadzieję, że niebawem dzięki projektowi muzeum browarnictwa będzie się pojawiać w Witnicy mnóstwo Lubuszan oraz turystów z całego kraju i spoza granic Polski. Browar w Witnicy jak mało kto rozumie kwestie związane z produktem regionalnym i eksponowaniem wartości naszego województwa – mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.
Muzeum powstanie w zabytkowym obiekcie Starej Słodowni, liczącym sobie 200 lat. Budynek wchodzi w skład zabudowy witnickiego browaru. Zakres prac obejmie prace remontowo-modernizacyjne oraz zakup sprzętu multimedialnego i wystawienniczego. Muzeum będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Wierzę, że będzie to olbrzymia atrakcja turystyczna. Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu, które należy podkreślić, ponieważ tradycje piwowarskie w Lubuskiem są duże. Już teraz mamy sygnały o dużym zainteresowaniu pomysłem. Dziękuje samorządowi województwa za zaangażowanie i pomoc w realizacji – zapewnia Zdzisław Czyrka, Prezes Browaru w Witnicy.
Wartość inwestycji to blisko 3,5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł stanowi dofinansowanie z programu RPO Lubuskie 2020.

 

 

Dodaj komentarz