Młodzież z Kostrzyna z wizytą w Sejmie

Czerwiec to miesiąc wycieczek szkolnych. Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą wyruszyli do stolicy Polski, zwiedzić najważniejsze zabytki, muzea i instytucje. Jedną z atrakcji było zwiedzanie budynku Sejmu i Senatu RP. Tym większa to była frajda dla młodych ludzi i ich opiekunek, że przewodniczką po sejmowych wnętrzach była posłanka na Sejm RP dr Anita Kucharska-Dziedzic.

- Bardzo się cieszę, że młodzież zainteresowana jest pracą parlamentu i tym jak stanowi się w Polsce prawo. Zupełnie nie zaskoczyły mnie pytania o to, jak można zostać posłanką czy posłem. Młodzi mieszkańcy Kostrzyna wykazali się bowiem nie tylko dużą wiedzą o polityce, ale również pomysłami na Polskę ich marzeń, pod którymi podpisuję się obiema rękoma – powiedziała Kucharska-Dziedzic.

Posłanka dodała również, że zaprasza do kontaktu wszystkie grupy, które zamierzają latem odwiedzić Warszawę. Jej Biuro Poselskie nie tylko pomoże zorganizować zwiedzanie budynków parlamentu, ale podpowie również, na jakie miejsca warto zwrócić uwagę i do których instytucji czy muzeów warto wpaść.

 

 

 

Dodaj komentarz