Festiwal Różnorodności przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.

Wschodnia Strona Regionu piąty raz w Gorzowie gwiazdy romskie i ukraińskie wystąpiły na scenie Dobry Wieczór Gorzów na Starym Rynku. Katarzyna Miczał - organizatorka Festiwalu powiedziała, że wśród wykonawców nie zabrakło artystów z Gorzowa i Zielonej Góry

Wśród nich: (Liudmyla Kravchuk oraz uczniowie szkoły muzycznej DUENDE/ Gorzów)

Pani Ludmyla to utalentowana wokalistka z Ukrainy, która od lat mieszka w Gorzowie. Współtworzyła Zespół CZERWONA KALINA oraz Jessica Merstein z Zielonej Góry

Jest znanym wirtuozem skrzypiec i na swoim koncie ma występy na takich scenach jak Opera Leśna, Spodek, Torwar, Arena czy Globus. Wystąpiła także w finale drugiego sezonu popularnego programu telewizyjnego "Mam talent".

Pozostali wykonawcy pochodzili z Wałbrzycha i Białegostoku. Zespół taneczny BARWINOK z Ukrainy wystąpił w Gorzowie już trzeci raz.

Tomasz Nesterowicz i Radosław Brodzik z Zielonej Góry, reprezentujący wicemarszałka Tadeusza Jędrzejczaka powiedzieli, że to była dla przyjemność spędzić niedzielę w Gorzowie na Festiwalu, który łączył pokolenia.

Radni gorzowscy - Anna Kozak, Tomasz Rafalski i Radosław Wróblewski oklaskiwali wszystkich wykonawców, a szczególnie Lubuszan. Barbara Kaczmarek mieszkająca w Gorzowie chwali organizację Festiwalu, a jednocześnie zdradziła, że już w piątek była na występie zespołu Barwinok w kawiarni Letnia, gdzie w kameralnej atmosferze mogła podziwiać występ młodych artystów z Ukrainy.

 

tekst i foto

Ryszard Waldun


 

Dodaj komentarz