„MIKOŁAJKI” w Przedszkolu STONOGA

6 grudnia to dzień, który w Przedszkolu "STONOGA" wypełniony był magią, uśmiechem i niezapomnianymi chwilami. Rano, gdy dzieci wchodziły do szatni, nie mogły uwierzyć własnym oczom – Święty Mikołaj osobiście witający każdego malucha, otoczony uroczymi pomocniczkami, paniami Mikołajkami.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze zdumione okrzyki i szerokie uśmiechy. Każde dziecko chciało mieć pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym gościem, który przyniósł ze sobą aurę świąt i atmosferę radosnej tajemnicy.

Po wspólnym śniadaniu przedszkolaki udały się na niezwykłe przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". To nie była zwykła inscenizacja – panie pracujące w przedszkolu , przygotowując przedstawienie od kilku miesięcy, wcieliły się w role z pełnym zaangażowaniem i pasją. Kostiumy, scenografia, dialogi – wszystko było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Na twarzach dzieci malował się zachwyt i fascynacja, a każde słowo, śpiewane piosenki czy zagrane sceny przykuwały ich uwagę. Panie okazały się prawdziwymi aktorkami, a atmosfera w sali przypominała teatr Broadway. To wyjątkowe przedstawienie miało również ważne przesłanie – "Opowieść wigilijna" uczyła dzieci, że nawet najtwardsze serce może ulec zmianie, gdy doświadczy prawdziwego ducha świąt - ducha miłości, współczucia i hojności. Najważniejsze to odnaleźć w sobie miłość i życzliwość.

Po zakończonym spektaklu przedszkolaki miały okazję spotkać się z samym Mikołajem. Nie tylko pozowały do wspólnych zdjęć, ale również dowiedziały się od niego, że w sali, pod pięknie udekorowaną choinką, czekają na nie prezenty. Radosne krzyki dzieci, gdy odkrywały swoje paczuszki, były nie do opisania. Każdy znalazł coś dla siebie, a śmiech, radość i wzajemne dzielenie się wrażeniami dopełniły magii tego wyjątkowego dnia.

6 grudnia w przedszkolu "STONOGA" to nie tylko spotkanie z Mikołajem to przede wszystkim czas, który pozostanie w sercach dzieci na zawsze. To chwile radości, zdumienia i wzruszenia, które sprawiają, że Mikołajki stają się niezapomnianym doświadczeniem każdego malucha uczęszczającego do naszego przedszkola.

Z okazji zbiżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym podopiecznym oraz Państwu dużo uśmiechu, miłości, wymarzonych prezentów i wspaniałego czasu w gronie najbliższych.

Wesołych Świąt!

Aleksandra Iwańska

 

Dodaj komentarz