Wspólnota serc - Świąteczna zbiórka prezentów dla Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i hojności. W tym magicznym okresie wiele osób i instytucji decyduje się na organizację zbiórek prezentów dla tych, którzy potrzebują szczególnej troski. W tym roku Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Dębnie miała szczęście doświadczyć tego wyjątkowego gestu dobroci ze strony wielu darczyńców.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym społeczność staje się szczególnie wrażliwa na potrzeby innych, a serca ludzi otwierają się na pomoc i wsparcie dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Dębnie, pełniąca ważną rolę w życiu wielu dzieci, zyskała w tym roku dodatkową dawkę miłości i troski.

W placówce, która pełni ważną rolę w życiu 28 chłopców i 13 dziewczynek, każdy dzień to wyzwanie i jednocześnie szansa na rozwój. Działa tu zespół oddanych opiekunów, którzy starają się zapewnić dzieciom wsparcie i miłość, jakiej potrzebują. W tym trudnym, lecz pięknym zadaniu nie zostali sami – lokalna społeczność oraz instytucje postanowiły zjednoczyć siły, aby sprawić, że te święta będą dla podopiecznych placówki wyjątkowe.

Darczyńcy, a wśród nich Przedszkole Stonoga, KSSW WildBears, przedszkole Bajka z Witnicy, oraz rodzice przedszkolaków z Przedszkola Stonoga, wraz z wieloma przyjaciółmi o dobrych sercach, podjęli się organizacji zbiórki prezentów. To przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki zaangażowaniu dwóch niezwykłych kobiet, Karoliny Okaj i Ewy Kwiecińskiej, które podjęły się roli organizatorek.

Zbiórka okazała się nie tylko udana, lecz wręcz spektakularna. Darczyńcy nie szczędzili trudu, aby spełnić marzenia każdego dziecka z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej. Wręczanie prezentów osobiście przez Świętego Mikołaja i jego pomocników sprawiło, że każde dziecko poczuło się wyjątkowe i ważne. Ten symboliczny gest nie tylko dopełnił całą zbiórkę, lecz również przekazał dzieciom ważną lekcję o życzliwości, hojności i trosce o innych. Święty Mikołaj, wraz z darczyńcami i organizatorkami, stał się bohaterem tego świątecznego rytuału, który przypominał o wartościach, jakie niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia.

Ten jedyny dzień sprawił, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a w ich sercach rozkwitła radość. Prezenty, choć materialne, stały się nośnikiem magii i wiadomości o tym, że są ważne, kochane oraz niezapomniane. Dzieci Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej zyskały nie tylko nowe zabawki czy ubrania, ale przede wszystkim poczucie, że są otoczone troską i wsparciem, dzięki temu wiedzą, że ktoś o nich pamięta.

Dzięki determinacji, zaangażowaniu i hojności darczyńców oraz nieocenionej pracy Karoliny Okaj i Ewy Kwiecińskiej, Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Dębnie stała się świadkiem prawdziwej magii świąt. Radość na twarzach dzieci jest najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy włączyli się w to piękne świąteczne przedsięwzięcie

Wspólnota serc, jaka zrodziła się wokół tej zbiórki, pokazała, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromny wpływ na życie innych. Życzymy, aby ta magia świąt towarzyszyła nam przez cały rok, inspirując do kolejnych aktów miłości i solidarności.

Ewa Kwiecińska

Justyna Kosiorowska

Dodaj komentarz