Żaczki Z "Czwórki" Mistrzem Województwa Lubuskiego!

Dziecięca piłka nożna w województwie lubuskim zdominowana przez piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka". Po tytułach Mistrzów Okręgu Gorzowskiego we wszystkich kategoriach wiekowych, dwóch tytułach V-ce Mistrzów Województwa przyszedł czas na najcenniejsze trofeum Mistrzów Województwa Lubuskiego.

Turniej finałowy ligi Żaków był udaną promocją dziecięcej piłki nożnej. Odbywające się na boiskach MOSiRu w Kostrzynie zawody zgromadziły dużą ilość kibiców, obfitowały w efektowne akcje, zagrania, bramki a nade wszystko dostarczyły uczestnikom niezapomnianych emocji.

Finał Wojewódzki z udziałem najlepszych drużyn okręgu gorzowskiego oraz zielonogórskiego rozpoczął się od przedstawienia uczestników piłkarskich zmagań. Z kibicami kolejno witali się Mistrzowie Okręgu Zielonogórskiego drużyna AF Falubaz Zielona G., V-ce Mistrz UKP Falubaz Zielona G., V-ce Mistrz Okręgu Gorzowskiego ekipa Stilonu Gorzów oraz Mistrz Okręgu Gorzowskiego drużyna gospodarzy UKS "Czwórka" Kostrzyn. Obsada turnieju gwarantowała sportową jakość a żywiołowy doping kibiców spotęgował atmosferę piłkarskiego święta.

Postrzegani za faworytów imprezy piłkarze trenera Bogdańskiego rozpoczęli od konfrontacji z drużyną AF Z.G. i ku zaskoczeniu wszystkich po kilku pierwszych minutach przegrywali jedną bramką. Strata gola podziałała mobilizująco. "Czwórkowe" Żaki z każdą chwilą grały co raz to lepiej czego efektem gol na 1-1.  w drugiej połowie meczu przewaga gospodarzy była już wyraźna. Na bramkę zielonogórzan sunął atak za atakiem rozpędzonych "Czwórek" czego efektem był końcowy wynik 4-1 dla piłkarzy z Kostrzyna. Kolejny mecz to konfrontacja z zespołem z Gorzowa, który to jako jedyny w sezonie 2015\2016 znalazł sposób na pokonanie naszej drużyny. Skoncentrowane i zmobilizowani przez trenera piłkarze "Czwórek" rozpoczęły wzorowo. Wysokie prowadzenie, dobra gra wydawało się, że mecz pod kontrolą. 3-1 to w dziecięcej piłce wynik nie dający pewności wygranej. Na kilka minut przed końcem spotkania po błędzie naszych zawodników prowadziliśmy już tylko jedną bramką a w ostatnich sekundach meczu w zamieszaniu w polu karnym ambitni gorzowianie zdobywają gola dającego

im remis. 3-3 - drużyna Stilonu po raz kolejny  potwierdziła, że w tym roku znalazła receptę na mocnych kostrzynian.  Wynik ten sprawił, że marzący o tytule Mistrzów kostrzynianie w ostatnim turniejowym meczu koniecznie musieli wygrać.

15 minutowa przerwa, narada drużyny. Na trybunach nerwowe przeliczanie wyników - wygrana  to tytuł ale czy remis pozwoli na triumf ??

Wszelkie wątpliwości rozwiali sami piłkarze, którzy już w pierwszej minucie meczu z UKP Zielona Góra otworzyli wynik spotkania. Błysk w oku naszych napastników mówił wszystko, tego meczu "Czwórki" nie przegrają! Gładkie 6-0 z sympatycznym zespołem z Zielonej Góry

i tytuł Mistrzów Województwa z przed roku obroniony! Jeszcze tylko taniec radości młodych Mistrzów, piękne podziękowanie kibicom za doping i dekoracja złotych kostrzyńskich Żaków. Z rąk V-ce Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pana Zygmunta Chmielewskiego "Czwórkowe" Żaczki odebrały zasłużone medale oraz cenny puchar. Najlepszy strzelec turnieju Kacper otrzymał piękny tort ufundowany przez Prezesa Stowarzyszenia UKS "Czwórka". Wspólne zdjęcia, grill, podziękowania i  kolejny ligowy finał przeszedł do historii podobnie jak

"Czwórkowe" Żaki, które dla miasta Kostrzyn zdobyły już drugi tytuł Mistrzów Województwa Lubuskiego!!!