NUKLEON W GRZE

W miniony weekend piłkarze ręczni Nukleonu grali w trzech kategoriach wiekowych.  W sobotę młodzik zmierzył się w Zielonej Górze z drużyną UKS Spartakus. Niedziela to turniej naszych młodzików młodszych w rywalizacji o prymat w województwie i mecz ligowy juniora młodszego. We wszystkich meczach nasi zawodnicy pokazali wspaniałą walkę i charakter.

Sobotnie spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Pojechaliśmy do Zielonej Góry jako lider rozgrywek wojewódzkich. Do takich meczów przeciwnik zawsze się wyjątkowo mobilizuje. I tak było w tym przypadku. Obie drużyny zagrały szybką i twardą piłkę ręczną. Pierwsza połowa to głównie gra na remis. Żadna z drużyna nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Na 5 sekund przed syreną to my dorzuciliśmy bramkę i pierwsza połowa zakończyła się remisem 18:18. Druga odsłona nic nie zmieniła. W dalszym ciągu raz jedna ,raz druga drużyna obejmowała prowadzenie. Dopiero na pięć minut przed końcem zdołaliśmy osiągnąć nieznaczną przewagę i do końca nie oddaliśmy prowadzenia.  Wygrana 34:31 umocniła nas na pierwszym miejscu w województwie i praktycznie na trzy kolejki przed końcem ligi awansowaliśmy do Mistrzostw Polski. Gratulacje dla chłopaków.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (11), Piekutowski Michał (7), Sęsoła Maciej, Sulik Jakub, Biskowski Piotr, Jabłoński Sebastian (1), Radziukiewicz Miłosz (7), Stańczak Dominik , Ogorzałek Filip, Szeląg Szymon (7), Terażniewski Kacper, Kotecki Kacper (1), Sulmiński Mateusz,  trener – Marek Zatylny.

Niedzielę rozpoczęliśmy od turnieju ligowego w młodziku młodszym. Po czterech turniejach eliminacyjnych znaleźliśmy się w śród czterech zespołów walczących o miejsca 1-4 w województwie. W pierwszym turnieju wypadliśmy bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze. Szczególnie pierwsze spotkanie z TS Zew I Świebodzin było bardzo emocjonujące. Wygraliśmy je 13:12, zdobywając zwycięską bramkę w końcówce meczu. Po pierwszym turnieju jesteśmy również w tej kategorii liderem rozgrywek.

Terażniewski Kacper, Tadla Patryk, Sienkiewicz Damian, Stopyra Adam (1), , Baszyński Piotr (2), Grzelczak Szymon (13), Kościelski Jakub (4), Żylewski Kacper, Filipowski Mateusz (1), Nowak Konrad , Wróbel Konrad (13), Krajnik Paweł (2), Gera Fabian (6), trener – Marek Zatylny.

Wyniki meczów I Turnieju Ligowego Grupy C :

UKS Czarni Żagań - UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra    -   8 : 12,

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – TS Zew I Świebodzin    -   13 : 12

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra – UKS Nukleon I Kostrzyn nad Odrą   -   7 : 13,

UKS Czarni Żagań – TS Zew I Świebodzin   -   6 :12,

TS Zew I Świebodzin  - UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra   -   11 : 11.

IV

Po rozegraniu turnieju swój ostatni mecz ligowy w sezonie rozegrali juniorzy młodsi. Nasza drużyna walczyła z drużyną UKS Bachus Zielona Góra. Goście, drużyna starsza o rok z większym doświadczeniem była zdecydowanym faworytem. Nasi chłopcy zagrali wspaniały mecz. I chociaż przegrali zawody 36:35 w dość niecodziennych okolicznościach, dla trenera i kibiców są wygranymi. Od początku walczyli o każdą piłkę. Twarda obrona i kombinacyjna gra w ataku. Niestety zmorą było bardzo dużo wykluczeń dwuminutowych. Aż 14 razy graliśmy w osłabieniu, w tym dwa razy, trzech na sześciu. Pierwszą połowę wygrywamy jednak 17:13. W drugiej, w 43 minucie wychodzimy nawet na osiem bramek przewagi, 28:20. I wtedy kary sypały się jak z rękawa. Czy słusznie? Nawet teraz nie odpowiem na to pytanie. W 48 minucie z gradacji czerwony kartonik ujrzał nasz obrotowy. W 52 to samo spotkało rozgrywającego. Im bliżej końca, tym trudniej. Na dwie minuty przed końcem meczu gramy jedną minutę w trójkę przeciwko sześciu przeciwnikom. Ostatnią minutę kończymy w czwórkę. I nawet w takich okolicznościach zdołaliśmy wypracować cztery "setki", których niestety nie wykorzystujemy. Zabrakło trochę "zimnej krwi".
Taki mecz, taka walka buduje zespół. W następnym sezonie gramy w tej samej kategorii co obecnie , juniorze młodszym. Na przyszłość patrzymy z optymizmem... .

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Jedyna refleksja jaka mi się nasuwa to duma z poczynań moich zawodników. W każdym z pięciu meczów drużyny pokazały charakter i walkę do ostatniego gwizdka. Już sam fakt, że obecnie w dwóch kategoriach jesteśmy liderami w województwie mówi wszystko. Dziękuję wszystkim za walkę i gramy dalej.”

Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza  Kostrzyna nad Odrą  Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA  .”.