Nasi kierowcy i motorniczowie zawiozą bezpiecznie pasażerów do celu!

Z Marcinem Pejskim rzecznikiem prasowym Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim rozmawia Ryszard Waldun

- Prowadzicie rekrutację kandydatów na stanowisko kierowcy MZK, jakie są wymagania i co oferujecie?

- Nasze wymagania to: prawo jazdy kat. D z kodem 95, świadectwo kwalifikacji zawodowej w zakresie przewozu osób, samodzielność w działaniu. Oferujemy: stabilne zatrudnienie, atrakcyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet socjalny, a także w trakcie pracy możliwość zdobycia doświadczenia na nowoczesnych pojazdach.

- Gdzie można otrzymać więcej informacji?


- Więcej szczegółów  na temat pracy w Miejskim Zakładzie Komunikacji dostępnych jest pod numerami telefonu: 95 7287/ 800 lub 95 757287 831, lub adres e- mail: mzk@mzk-gorzow.com.pl Informacji udzielamy także w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ulicy Kostrzyńskiej 46 (jadąc tramwajem wysiadamy na przystanku Zajezdnia Kostrzyńska i siedziba MZK jest po prawej stronie)

- Wielu pasażerów zastanawia się, czy wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej gdzie kierowcą jest kobieta, mają się czego obawiać, ile Pań pracuje w gorzowskim MZK?

- W chwili obecnej w Spółce zatrudnionych jest 208 prowadzących autobusy i tramwaje w tym 37 kobiet i 171 mężczyzn, jeśli chodzi o motorniczych tramwaju to jest ich 49 (w tym 15 kobiet) natomiast kierowców autobusów jest 159 (w tym 22 kobiety). Uważam, iż widząc kobietę za kierownicą autobusu czy tramwaju na pewno nie ma się czego obawiać bo Panie świetnie radzą sobie prowadząc autobusy i tramwaje. Panie mają odpowiednie predyspozycje, są odpowiedzialne za siebie i pasażerów, odporne na stres, pewne siebie. Wyróżnia je opanowanie i spokój, dlatego świetnie sprawdzają się wykonując trudny zawód kierowcy autobusu czy motorniczego tramwaju. Kobieta prowadząca autobus lub tramwaj wzbudza większe zaufanie wśród pasażerów. W najbliższych dniach liczba kobiet prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej jeszcze się zmieni ponieważ zatrudnimy kolejnych 5 Pań, które zasiądą za „sterami” tramwaju.

redaktor Ryszard Waldun
lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Dodaj komentarz