Przyjdź na bal U Stefanii

Z okazji przydającego we wrześniu Światowego Dnia Nosorożca Miasto Gorzów wspólnie z Teatrem im. Juliusza Osterwy ponownie zapraszają na wyjątkowy Bal u Stefanii. Będą urodzinowe atrakcje i punkt główny imprezy czyli próba pobicia rekordu Polski. Do wspólnej zabawy zapraszamy do teatralnego ogrodu w sobotę 23 września od godziny 14.00.

Do obchodów Światowego Dnia Nosorożca zapraszamy po raz trzeci. W teatralnym ogrodzie zaplanowano przyjęcie urodzinowe. Będą baloniki, foto-ścianka, tort oraz dyskoteka, ale w tym roku najważniejszym punktem obchodów Dnia Nosorożca będzie próba pobicia Rekordu Polski.

Będziemy wycinać, sklejać i układać wzdłuż ulicy Teatralnej papierowy łańcuch z kolorowych nosorożców, tak by był najdłuższym w całej Polsce. By się to udało, łańcuch musi mieć co najmniej 100 metrów. Zaczynamy o godzinie 14.00 w teatralnym ogrodzie. Na koniec wydarzenia sędzia z Biura Rekordów, obecny na miejscu oceni i stwierdzi czy rekord w Gorzowie udało się pobić.

Kibicować nam będzie Stefania z teatralnego przedstawienia „Nosorożek”, a pomagać aktorzy gorzowskiego teatru.

To trzecia edycja urodzinowego pikniku dla Stefanii, przygotowana wspólnie przez miasto i Teatr im. Juliusza Osterwy.

Od sześciu lat wizerunek Nosorożca Gorzowskiego wykorzystywany jest w promocji miasta. Do tej pory z udziałem Stefanii udało się zrealizować cykl książeczek edukacyjnych, pikniki naukowe z udziałem naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego, wykonany został mural na zabytkowej kamienicy w centrum miasta z wizerunkiem nosorożca (przy ul. Chrobrego 33), a Stefania w postaci maskotki sensorycznej trafiła do wyprawki dla malucha, dla dzieci urodzonych w gorzowskim Szpitalu Wojewódzkim. Ponadto obrazek Stefanii zdobi miejskie gadżety: koszulki, torby i breloki, jest także wykorzystywany na balonach, czy w postaci szczególnie uwielbianych przez najmłodszych tatuaży. 

22 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Nosorożca. Został ustanowiony po to, aby zwrócić uwagę świata na zmniejszającą się populację tych zwierząt. Gorzów świętuje Dzień Nosorożca, bo jest on częścią historii miasta. W 2016 roku, podczas budowy drugiej nitki obwodnicy Gorzowa odkryty został szkielet nosorożca, który zamieszkiwał tereny współczesnego Gorzowa niemal 123 tysiące lata temu.

Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta

redaktor Ryszard Waldun
lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Dodaj komentarz