Ciężka praca połączona z pasją prowadzi do sukcesu

Tak twierdzi gorzowianka związana ze sceną od wielu lat.

Hanna Pomorska, artystka, która tańczy ponad połowę swojego życia, rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 3 lat pod okiem Anny Dębickiej w świetlicy polsko-romskiej Ćhavorytko, do której uczęszcza po dziś dzień. Na profesjonalnej scenie zagościła już rok później, biorąc udział w festiwalu "Muzyka Łagodzi Obyczaje" organizowanym w naszym mieście.
Dzięki wieloletniej nauce tańca oraz ruchu scenicznego, Hanna, pomimo młodego wieku, odnosi sukcesy. Jest solistką zespołu Romani Cierheń, działającego przy wyżej wspomnianej świetlicy. Dzięki Annie Dębickiej - mentorce i nauczycielce, prywatnie najlepszej "cioci", Hanna dostała możliwość rozwijania swojej pasji i doskonalenia talentu tanecznego w powołanym przez Annę zespole "Romani Dance", którego również jest pierwszą solistką. 
Hanna prezentowała swój talent na wielu scenach, zawsze z wielkim sukcesem. Uczestniczyła w Festiwalu Kultury Romów w Wałbrzychu, gdzie podbiła serca widzów i solistów, została zaproszona na scenę do wspólnych występów i doskonale poradziła sobie z ich repertuarem, prezentując liczne improwizacje sceniczne. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, pobierając nauki w Dance Studio'22, gdzie szkoli się w tańcu scenicznym, jak bellydance i taniec musicalowy. Wspólnie występuje z Zespołem Gorzowskie Seniorki w Akcji, gdzie ubogaca program, dodając energii i wspierając zespół, aby na jednej scenie mogły występować trzy pokolenia, budując mosty międzypokoleniowe i dbając o świetne relacje oraz odbiór artystyczny.
Dzięki postawie swojej idolki, Anny Dębickiej, Hanna jest ambitna i sumienna we wszystkich dziedzinach życia i sztuki. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp. ukończyła kolejny rok szkolny z wyróżnieniem, wszystko to przy wsparciu najbliższych i grona pedagogicznego. Hania na co dzień aktywnie propaguje kulturę mniejszości narodowych. Współpracuje ze Stowarzyszeniem "Sanis Sano" na rzecz integracji międzypokoleniowej ze środowiskami senioralnymi, w tym z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gorzowie Wielkopolskim.
Jej zaangażowanie i talent są dowodem na to, że pasja połączona z ciężką pracą może prowadzić do wielkich osiągnięć.
 
Tekst/Ryszard Waldun 
foto/ ze zbiorów Ryszard Waldun orazHanna Pomorska 
 
 

Dodaj komentarz