Pierwsze indeksy

11 października – po dwóch tygodniach nauki – studenci kostrzyńskiej Wyższej Szkoły Zawodowej otrzymali swoje pierwsze indeksy. Tym samym WSZ rozpoczęła 12. rok akademicki w swojej uczelnianej historii. Od początku swojej dydaktycznej misji kostrzyńska szkoła wyższa przygotowała do zawodowej kariery 445 absolwentów.

 

Uroczystość wręczenia indeksów Wyższej Szkoły Zawodowej z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą rozpoczął rektor dr. Henryk Piekarski, który z nieukrywaną satysfakcją i radością przywitał obecnych gości. Studentów pierwszego roku w ceremonii wręczenia indeksów wspierali m.in. burmistrz Andrzej Kunt, lokalny regionalista Józef Żarski, Przewodniczący Tadeusz Łysiak, dyrektor Zespołu Szkół Leszek Naumowicz, Bogusława Strojnowska z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedstawiciel K-SSSE Andrzej Kail.

Rektor Piekarski podziękował lokalnym samorządowcom za szerokie wsparcie i zaangażowanie w tworzeniu kostrzyńskiej uczelni. - Dla naszych studentów pierwszego roku jest to czas refleksji nad swoim postępem i osobistym rozwojem. Wspólnie próbujemy odpowiedzieć na pytanie jakiej szkoły wyższej potrzebuję nasz region – powiedział rektor Piekarski.

W tym roku szkoła wzbogaciła swoje zaplecze m.in. dydaktyczne o symulator ambulansu i nowe sale do zajęć praktycznych. Ponadto planuje kontynuować projekt związany z edukacją zdrowia i bezpieczeństwa skierowany do mieszkańców i samorządowych instytucji oraz tworzenia nowych kierunków studiów.

- Raz w roku w mieście mamy chwilę próby, która jest w pewnym sensie markerem dla polskich ratowników medycznych. Tym markerem jest Przystanek Woodstock, podczas którego niejednokrotnie słyszę opinię od naszych niemieckich sąsiadów o bardzo wysokich kompetencjach naszych ratowników medycznych. Cieszę się, że jest to także zasługa naszej uczelni – powiedział burmistrz Kunt.

 

Dodaj komentarz